Nasz partner

NILAN

Firma NILAN

Producent systemów i rozwiązań do budynków energooszczędnych.

NILAN - POLSKA jest partnerami duńskiej firmy Nilan A/S w Polsce

Nilan jest znanym w Skandynawii i w Europie producentem systemów i rozwiązań do budynków energooszczędnych w tym kompaktowych pomp ciepła, rekuperatorów i central wentylacyjnych. Dostarczamy systemy dla budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych. Siedziba główna NILAN – POLSKA oraz magazyn mieści się w Łodzi gdzie znajduje się ekspozycja produktów.

Rekuperacja

Rekuperacja pasywna – zawsze świeże powietrze.

Urzadzenia wentylacyjne Nilan Comfort działają w oparciu o pasywny odzysk ciepła i mają na celu zapewnienie świeżego powietrza.

Istotne przy wyborze jednostki tej kategorii jest jakość silników, wydajność cieplna i najwyższa skandynawska jakość wykonania.

Wydajny wymiennik ciepła Recair

Wymienniki ciepła stosowane w większość rekuperatorów i innych jednostek Nilan z pasywnym odzyskiem ciepła. Urządzenia Nilan wyposażone są w wiekszości w czujniki temperatury co gwarantuje zima ochronę przed oblodzeniem wymiennika. Czujniki temperatury i czujniki wilgotności przekazują informacje do cyfrowego sterownika CTS 602.

Funkcje letni wieczór i wentylacja nocna

Jednostki Nilan Comfort są wyposażone również w automatyczny by-pass co pozwala w sezonie letnim, kiedy jest odpowiednia pogoda na bezpośrednie wprowadzanie chłodniejszego powietrza z zewnątrz, jednocześnie pozbywając się niechcianego ciepła z powietrza wywiewanego. Tryb ten jest zwykle używany w lecie na wieczór i w trybie wentylacji nocnej.

Rekuperatory z pompami ciepła

Aktywna rekuperacja to odzysk energii z powietrza wywiewanego za pomoca pompy ciepła. Rekuperacja pompą ciepła jest dużo bardziej efektywnie aniżeli wymiennik krzyżowy. Dodatkowo pompa ciepła posiada obieg odwracalny, dlatego oprócz ogrzewania powietrza, posiada także funkcje chłodzenia.

Jak to działa?

Urządzenia wentylacyjne Nilan VPL, COMBI 302 POLAR, COMBI 302 POLAR TOP VGU, VP18, oraz Compact P działają na zasadzie aktywnej rekuperacji. Co oznacza, że łączą w sobie rekuperację pasywną z aktywnym odzyskiem ciepła za pomocą pompy ciepła. Pozwala to łączyć funkcje wentylacji, ciepłej wody, ogrzewania i chłodzenia domów i mieszkań.

Małe i kompaktowe Każde urządzenie zajmuje niewielka przestrzeń proponując przy tym kompleksowe rozwiązania i łącząc technologie instalacyjne w jednej obudowie: Wentylacji, ciepła woda, ogrzewanie i chłodzenie.

Rozwiązania kompaktowe

Systemy przyszłość do wentylacji i ogrzewania budynków.

Systemy kompaktowe oparte na jednostce Compact P są przeznaczone dla nowych budynków. System może być stosowany we wszystkich typach budownictwa niskoenergetycznego i paswnego, ale również mogą być z powodzeniem stosowane w domach i mieszkaniach, gdzie priorytetem jest oszczędność energii.

Wydajność najwyższej klasy. Najwyższa klasa energetyczna A+++ dla AIR 9 i Geo 3/6

Compact P jest wyposażony w najnowsze technologie, w tym wysoko wydajnościowy przeciwprądowym wymienniku ciepła, oraz specjalnie zaprojektowaną pompę ciepła z obiegiem odwracalnym, która korzysta z energii zawartym w powietrzu wywiewanym. Wymiennik posiada skuteczność temperaturową aż do 95% ale w połączeniu z pompą ciepła zapewnia zarówno wysoką temperaturą powietrza zasilającego i bardzo niskie koszty produkcji gorącej wody.

Compact P może być zintegrowany z modułem dodatkowej pompy ciepła typu powietrze/woda AIR9 lub pompy ciepła do połączenia z wymiennikiem gruntowym GEO 3 i GEO 6. Moduły dodatkowych pomp zostały wyposażone w najnowsze technologie i modulowane kompresory, które zapewniają moc cieplna stale dostosowując ją do potrzeb domu.

 

Centrale wentylacyjne

Comfort 600 to centrala wentylacyjna z pasywnym odzyskiem ciepła przeznaczona do budynków komercyjnych z wymogami wymiany powietrza nawet do 800 metrów sześciennych na godzinę.

Jednostka usuwa gorące, wilgotne powietrze z budynku i zastępuje je chłodzony lub ogrzewanym powietrzem. Energia w powietrzu wylotowego jest odzyskiwana i przenoszona do powietrza wlotowego poprzez krzyżowy przeciwprądowy wymiennik ciepła. Comfort 600 wyposażony jest w dwa energooszczędne wentylatory EC oraz dwa filtry workowe do ochrony przed cząstkami pyłu. Urządzenie może być wyposażone w nagrzewnicę wodna lub elektryczną, aby osiągnąć komfortową temperaturę powietrza nawiewanego zimą.

Urządzenie jest zaprojektowane tak aby było możliwie jak najmniejsze, co sprawia że, może być umieszczone w ogrzaniczonej przestrzeni. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą elektroniki CTS 602. skontaktuj się z nami

Centrale wentylacyjne z pompami ciepła

VPM 120 – 560 – centrala wentylacyjna z pompą ciepła
Zastosowanie – budynki komercyjne do 6000 m3/h

Nilan VPM 120-560 to jednostki wentylacyjne z aktywnym odzyskiem ciepła. To kompletne rozwiązania wyposażone w pompę ciepła zapewniającą chłodzenie i ogrzewanie. Unikalna konstrukcja jednostek łączy w sobie pompę ciepła z wymiennikiem typu rurka ciepła, która sprawia że skuteczność temperatura jest bliska 100%.Zakres oferty VPM 120-560 zapewnia przepływ powietrza od 1200 do 6600 m3 / h. Jednostki sterowane są za pomocą automatyki CTS 6000 i mogą być kontrolowane i monitorowane online z komputera, bez względu na to gdzie jesteś.